Ücretsiz Şarj Dinamo Testi

Ücretsiz Şarj Dinamo Testi

21 Mayıs 2023 AKÜ 1
Şarj Dinamo Testi

BİTAKVİYE – ŞARJ DİNAMO TESTİ NASIL YAPILIYOR?

12V ve 24V otomotiv akü çalıştırma sistemlerinin ve şarj sistemlerinin test edilmesini destekleyen ve temel olarak test için tüm akü derecelendirme standartlarını kapsayan profesyonel cihaz yardımı ile yapıyoruz. BiTakviye ücretsiz hizmeti olan Şarj Dinamo Testi; test cihazı, saniyeler içinde hızlı ve doğru test sonuçları gösteren yepyeni bir yazılım kullanarak, 6 Volt düşük çalıştırma akımları ve 30 Volt çalıştırma akımları ile geniş bir aralıkta ölçüm yapabiliyoruz. Arabalar, motosikletler, kamyonlar, RV’ler, plaj bisikletleri, SUV’ler, tekneler, yatlar, çim biçme makineleri ve hatta golf arabaları, hafif kamyonlar, TIR, otobüs ve kamyonlarla işlem yapılmaktadır.

BiTakviye – Şarj Dinamosu Doğru ölçümü

Doğru ölçüm voltaj testi ile yapılır. 12v. ile çalışan bir araçta referans değeri aralığı 13,5 volt ile 14,5 volt arasında olmalıdır. Bazı verilere göre en düşük (12,9) 13 volt ile 14,7 volt arası şarj değerleri de normal kabul edilmektedir. Asıl olan tolerans değerleri dahil edilerek hesaplanan 13,3-13,5 volt ile 14-14,5 volt aralığıdır.

Tüm bu voltaj testleri yapılırken; araç şarj ölçümüne başlandığından 10-15 saniye aralığında verdiği voltaj dalgalanmasına dikkat edilmelidir. Voltaj salınımı akü ve şarj dinamosu hakkında bilgi sağlayacaktır. Bu verilerin değerlendirilip yorumlanması da aracın arızası olup olmadığını ve ayrıca akü kaynaklı mı, şarj dinamosu arızası kaynaklı mı olduğunu bize bildirir.

Ücretsiz ölçümlerinizi bizimle yapabilirsiniz. Akü ve Şarj dinamosu ölçümleri yolda kalmamanız için önemlidir.

 

Bir cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir