Beyinli Araçlarda Akü Takviyesi

Beyinli Araçlarda Akü Takviyesi

5 Haziran 2024 AKÜ TAKVİYE 0

Öncelikle Araç takviyesi yöntemleri arasında en tehlikeli olan kontrolsüz ve bilinçsiz yapılan akü takviyeleridir.

Beyinli araçlarda bu durum daha çok önem arz etmektedir. Çünkü araç beyinlerinin çalıma şekli voltaj algılama ve voltajdan frekans şeklinde aldığı veriyi işlemektedir. Bu nedenle “Beyinli Araçlarda Akü Takviyesi” daha çok riskli bir işlemdir.


Eğer beyinli araçlara akü takviyesi yapmak gerekiyorsa, booster (Güç Kazandırıcı) tercih edilmelidir. Çünkü içerisinde beyinli devreler ve koruma role devreleri vardır. Bu nedenle doğru şekilde ve güvenilir akü takviyesi sağlamaktadır.

Eğer araçtan araca takviye yapılıyor ise olası hasarlara karşı temkinli olunmalıdır. Belirttiğimiz gibi beyinli ararçlarda düşük voltaj ile çalışan çok sayıda devre var. Bu devrelere giden voltaj araçtan araca takviye sırasında kontrolsüz olduğundan çeşitli istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilirler.


Bi Takviye

Bu sebeple BiTakviye’den ya da profesyonel çalışan akü takviye hizmeti veren firmalardan emin olarak hizmet almalıdırlar. Biz BiTakviye ekibi olarak Beyinli Araçlarda Akü Takviye hizmeti sağlarken güvenilir takviye hizmeti sağlamaktayız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir