1- Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

1- Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

5 Haziran 2023 AKÜ TAKVİYE 9

Öncelikle Akü Takviyesi denildiğinde akıllara gelen; iki maşalı, iki kalın kablo ve çalışır durumda takviyeci araç yanlışının silinmesi ile Akü Takviye konusuna başlayabiliriz.

Konu içeriğimiz;

Araçtan araca takviye işlemi neden tercih edilmemeli ?

Akü Takviyesi ihtiyacı hangi durumlarda yapılmalı?

Akü Takviyesi Nasıl Yapılmalı?

http://bitakviye.com

1 – Araçtan araca takviye işlemi neden tercih edilmemeli ?

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü Takviye denildiğinde ilk akla gelen eski yöntemlerden birisi olan “Araçtan Araca Akü Takviyesi”dir. Bu işlem eskiden yapılıyor olması günümüzde geçerli ve doğu bir yöntem olarak algılanabilir. Fakat gelişen teknoloji önce araçları dolayısı ile akü ve direkt bağlı donanımları etkileyici olmuştur.

Araçlar tamamen elektronik beyin ve onlarca düşük voltajlı sensor içermektedir. Araçtan araca takviye yapılmasında arada kontrol edici herhangi bir devre olmadan yapıldığı için akü ve bağlı olduğu beyin ve sensorlerin etkilenmesine sebep olabilir.

Kısaca “Araçtan Araca Takviye” sırasında hem takviye edici araç, hem de takviye edilen araç zarara uğrayabilir. Yani YÜKSEK RİSK içerir.

Bu yüzden günümüzde ve yeni nesil araçlarda kesinle TAVSİYE EDİLMEYEN yöntemdir.

2 – Akü Takviyesi ihtiyacı hangi durumlarda yapılmalı?

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Araç AKÜ TAKVİYESİ ihtiyacı akünün zayıfladığında, akünün bittiğinde yada tamamen boş olması durumunda yapılması gereklidir.

Aracınızın aküsünün zayıf olduğunu fark edebilmenizin bir kaç belirtisi vardır.

Gösterge ışıklarınız normalden daha zayıf yanıyor olabilir.

Marş yaptığınızda güçsüz ve çalıştıramayacak şekilde gerçekleşmesi.

Aracın hiçbir elektriksel aksamının çalışmıyor olması.

Bu durumların benzeri şeklindeki problemler yaşanması.

ile akünüzün yeterli olmadığını fark edebilirsiniz. Bu durumda Akünün Takviyeye ihtiyacı olduğunu anlayabilir. Bizden veya profesyonel akü takviyesi yapan firmalardan yada cihazı bulunan yakınlarınızdan yardım alabilirsiniz.

3- Akü Takviyesi Nasıl Yapılmalı?

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle AKÜ TAKVİYE işlemi tanımı; aracın ilk çalıştırma yani start verilmesi için yeterli olmayan aküye dışarıdan güç verilmesidir.

Bu işlem sırasında dikkat edilmeli ve kesinlikle çok tedbirli olunmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen sonuç ve geri dönüşü olmayan büyük problem olabilecek arızalar ile karşılaşabilirsiniz.

Gerekli olan ekipman;

1 – Akü takviye Cihazı – Booster .

2 – Koruyucu devre içeren Bağlantı.

3 – Sağlam ve güç aktarımı yapabilecek maşa.

BiTakviye

Bi Takviye | Ankara Akü Takviye | Akü Yol Yardım olarak verdiğimiz hizmette akü ile yukarıdaki kurallara uyarak takviye hizmetini gerçekleştiriyoruz.

Akü Takviyesi ihtiyacınızı biz olamadan giderirken dikkat etmeniz için bu bilgi ve paylaşımları hazırlıyoruz. Lütfen akü takviyesini hafife alıp aracınıza zarar vermeyin. Dolayısı ile akü takviye ile yeni sorunlar edinmeyin. Doğru akü takviyesi işlemi için profesyonel yardım alın.

 

9 cevap

 1. […] 0552 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme […]

 2. […] 0552 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme […]

 3. […] 0552 360 05 04 Arayın WhatsApp İletişim İçin Tıklayın 0552 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme […]

 4. […] 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme Akü Takviyesinden Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli […]

 5. […] 0552 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme Akü Takviyesinden Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli […]

 6. […] 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme Akü Takviyesinden Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli […]

 7. Eric Jones dedi ki:

  teşekkürler akü takviyesi bilgilendirme için…

 8. Eric Jones dedi ki:

  akü takviyesi bilgilendirme için teşekkür…

 9. […] 360 05 04 ARA Akü Yol Yardım Akü Takviye Detaylı Bilgilendirme Akü Takviyesinden Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir